Machine Gun Preacher – filmivaataja muljeid

machinegunpreacher

Machine Gun Preacher, 2011.a, draama, USA, režissöör Marc Forster

Filmi stsenaarium põhineb Sam Childers’i kirjutatud autobiograafilisel raamatul „Another Man’s War“. Sam Childers’i kehastab filmis Gerard Butler ja tema naist Lynn‘i Michelle Monaghan. Üldiselt on nii Gerard kui Michelle mulle jäänud meelde kergetest komöödiatest. Gerardi nimega seostuvad mulle kohe esimesena sellised filmid nagu theBounty hunter, PS I love you, the Ugly truth, kuid oma maameheliku näitlemismaneeri ja robustselt tugeva keha poolest sobib ta väga hästi filmidesse, kus tal on võimalik mängida just neid toorest jõudu iseloomustavaid rolle nagu löömamehed ja muud jõulised mehed. Machine Gun Preacherrakendabki minu arust kogu tema loomupärast potensiaali just sellise jõulise mehe rollis nagu Sam Childers. Teistes tugevate, mehiste meeste rollides oli ta filmides 300 ja Coriolanus, mis praegu meelde tulevad. Neis eelmainitud filmides tundub ta olevat omas elemendis ning see paistab välja – tema näitlemine mõjub kui „naelapea pihta tabamine“. Romantilistes komöödiates seevastu ei tundu ta ei eriti veenev ega ka sarmikas, midagi jääb puudu või on ülearu. Michelle tuleb meelde romantilise žanri filmidest The Heartbreak Kid, Made of Honour ja Due Date, kuid samuti olen ma teda varem näinud SCI-FI žanri filmis Source code, põnevikes nagu Eagle Eye ja Mission impossible III ning nüüd siis tõsisemas filmis nagu Machine Gun Preacher. Peab ütlema, et tema näitlemine mõjub žanrist žanri väga adekvaatselt – ta oskab oma tegelaskujusid mängida nii kergemates kui ka tõsisemates värvides-toonides ning samas jääb igas rollis usutavaks.

Machine Gun Preacher räägib Pensilvaaniast pärit mehest – endisest karmist gängimehest –, kes otsustab hakata Jumala sõna järgi elama ning Jumala sõna ka teistele kuulutama hakata. Tema nimi on Sam Childers. Ta käib Sudaanis ja Ugandas ehitustöödel abiks ning näeb, kuidas sealsed kohalikud lapsed sõjale jalgu jäävad või nad lausa sõtta kistakse. Siis ta otsustabki Lõuna-Sudaani pikemale missioonile minna, et sinna laste varjupaik ehitada. Tema teele jääb palju finantstakistusi ja ka inimeste mõistmatus ning ükskõiksus nii Ameerikas kui Aafrikas. Talle öeldakse igalt poolt, et see pole tema sõda. Laste päästmisega aga ei tegele üldse mitte keegi!

Film räägib sellest, kuidas Sam alguses Jumala sõna ja heade tegudega püüab Aafrika peredele nende kadunud lapsed üles leida ning koju tagasi viia, kuid siis toimuvad kohutavad sündmused, mis põhjustavad temas muutuse – ta võtab nii enda kui laste kaitseks kätte relva – ning temast saabki Machine Gun Preacher ehk amatöörtõlkes Automaatrelvaga jutlustaja.

Filmi lõpus (2011. aasta seisuga) seisis tiitrites, et Sam Childers päästab senini Sudaanis lapsi sõjast ning ta on päästnud lapsi juba sadades tuhandetes. Veel ütles lõputiitrites päris Sam Childers, et kui ta lubab vanematele, et toob neile nende lapsed tagasi, kas siis neid tõesti huvitab, mismoodi ta seda teeb?

Advertisements
This entry was posted in Film, filmivaataja muljeid and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s