The Happening – filmivaataja muljeid

220px-Happening_poster

The Happening, USA 2008, thriller, režissöör M. Night Shyamalan

Kui looduskatastroofide ja epideemiate filmid meeldivad, siis meeldib kindlasti ka the Happening. Film ise oli tehtud väga lihtsate vahenditega. Meenutab oma lavastuse poole pealt zombide filme, kus peale näomaalingutega zombide karja pole õieti midagi tarvis, selle vahega, et filmis the Happenings oli massistseenides kasutatud maalinguteta tavalisi inimesi, kes pidid vaid teatud stseenides seisma jääma ning tagurpidi kõndima või siis endale pähe tulistama või mingit muud moodi endale otsa peale tegema. Kõlab intrigeerivalt, mis? Miks need inimesed filmis nii tegema pidid?

Lugu ise on aga järgmine. Ühel päeval juhtub New Yorgis Central pargis mingi terroriakt – õieti ei teata veel, mis ja kuidas juhtus. Sissetulevate uudiste teatel on vaid teada, et inimesi sai massiliselt surma. Siis aga kuuldub, et inimesi sureb juba ka teistes New Yorgi linnaosades ning peagi arvatakse, et põhjuseks on õhku lastud mürk. Philadelphias elavad Elliot (Mark Wahlberg) ja Alma (Zooey Deschanel) otsustavad nagu paljud teisedki, et targem on linnast väiksemasse kohta põgeneda, juhul kui terroriakt peaks laienema ka teistesse idaranniku linnadesse. Rongis, olles teel linnast välja, kuulevad nad, et see miski on juba jõudnud ka nende seljataha jäänud Philadelphiasse. Siis aga peatatakse järsku rong, sest side dispetšeritega on katkenud. Inimesi haarab paanika, kui kuuldakse, et surmatsoon on laienenud ülikiirelt ning nad on selle sees…

Filmi teemaks laiemalt on meie planeedil elavate inimeste ja taimede koosluse probleemid, kuid sel teemal laiemalt ei peatuta. Taimede enesekaitsereaktsiooni inimeste vastu vaid mainitakse ja jäetakse selle äraseletamatu miski valdkonda.

Kohati horrori sugemetega põnevik, mida on kindlasti põnev esimest korda vaadata, sest müstikal on filmis tähtis osa. Teistkordsel vaatamisel müstika kaob ning filmi mõju koos sellega. Kui pole filmi veel näinud, siis head vaatamist!

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s