Imiteerimismäng ehk The Imitation Game by Morten Tyldum

The Imitation Game

The Imitation Game

Imiteerimismäng ehk The Imitation Game by Morten Tyldum

UK/USA 2014, elulooline drama, 114 min

Film, mida on selle kinosaalidesse jõudmisest alates palju kiidetud, jäi BAFTAde jagamisel tühjade kätega. Selline fakt, et teatud The Grand Budapest Hotel sai suure osa BAFTAdest endale, ei selgita sugugi asjaolu, miks The Imitation Game filmi nii ulatuslikult ignoreeriti. Selline arrogantsus BAFTA filmiauhindade jagajate poolt on kõike muud kui mõistetav, kuid ääretult intrigeeriv minusugusele kinoskäijale, kes ma muidugi võtsin uudishimust ajendatult kohe kinotee jalge alla. Ja ma ei pidanud pettuma. Kaugel sellest! Pärast nii mitme pettumust valmistavalt keskpärase (Jupiter Ascending ja Night in the Museum 3) ning lausa igava (50 shades of Grey) filmi ühtejutti vaatamist viimaste nädalate jooksul, tundus The Imitation Game vaimustavalt hea! Ning mis veelgi parem, see film on nii hea, et teda võib kõhklemata kõrvutada teiste nii tugevate filmidega kui Kõiksuse teooria ja Murdumatu.

Järjekordne suur film (vähemalt sama suur kui elu), mille temaatika on võetud elust enesest. Filmi stsenaarium põhineb Alan Turingi elust ja seda põhiliselt II maailmasõja ajal läbielatud dramaatilistest sündmustest jutustaval Andrew Hodges‘i raamatul „Alan Turing: Enigma“. Alan on erandlike matemaatiliste võimetega ülikooliprofessor, kes asub Briti salaluure MI6 teenistusse selleks, et murda Saksa natsi salajane kommunikatsioonikood, mis baseerub iga 24 tunni järgselt muudetaval tähtedekombinatsioonil – kombinatsioone on aga miljardeid ning seega koodi leidmise protsess ääretult aeglane… Samal ajal aga käib sõda ning kaalul on sadade tuhandete inimeste elud nii rindel kui tagalas…

Meile tänapäeval nii igapäevasena tunduvale arvutile, mille vanem nimi oli ka kompuuter, pani alguse ei keegi muu, kui Alan Turing, kelle väljamõeldud koodimurdmise masin „Christopher“ sai inspiratsiooniks paljudele uurimistöödele ja edasiarendajatele ning mida võib kahtlemata nimetada arvuti eelkäijaks. Erakordsete võimetega geenius oli eraelus kõike muud kui õnnelik ning ta oli erinev veel ka ühest teisest küljest, kuid ma ei hakka siinkohal teile kõike ette ära rääkima.

Alan Turingi kinolinal kehastanud Benedict Cumberbatch oli väga hästi välja valitud. Tema mängus on tunda seda piinatud hinge ning elu poolt räsitud inimest, kes Alan Turing kahtlemata oli. Benedicti näitlemisest tulenevad emotsioonid on kaugeleulatuvad ning nad jõuavad tugeva impulsiga vaatajani.

See on film, millest räägitakse veel aastaid, ning Alan Turing oli geenius, kellest räägitakse veel aastasadu. Head filmi vaatamist! Te tegite hea valiku!

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Imiteerimismäng ehk The Imitation Game by Morten Tyldum

  1. The Imitation Game pälvis eile Writers Guild of America auhinna parima adapteeritud stsenaariumi (Graham Moore) eest. Palju õnne! Loodetavasti osatakse filmitegijaid hinnata peatselt algaval Oscarite jagamisel…

  2. Eile öösel Oscarite jagamisel auhinnati Imiteerimismängu 1 Oscariga: parim stsenaariumi adaptsioon (ehk mugandatud käsikiri).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s