Fast and furious 7 by James Wan

Fast and Furious 7

Fast and Furious 7

Fast and furious 7 ehk Kiired ja vihased 7

Action, märul, USA 2015, 137 minutit

Ma olen arvatavasti kõiki 7 või peaaegu kõiki 7 filmi näinud – mina nüüd täpselt jälginud ei ole, ja segi lähevad nad mul omavahel ka, sest ma ei ole neid regulaarselt üle vaadanud, nagu võibolla FF tõeline fänn seda teeb. Aga miks ma olen neid ikka kinos vaadata tahtnud on see, et kinolinal on nende efektsus kordades võimsam kui kodutelekas vaadatuna. Ning vaatamisväärseid kaelamurdvate trikkidena näivaid autotrikke on nendes kõigis olnud kuhjaga järjest kasvavas koguses. Headeks filmideks teebki Kiired ja vihased fakt, et iga oma järjega toovad filmitegijad vaatajani järjest uusi ja uusi efektseid kaskadööride trikke. Ning see ongi mudel, mis toimib. Kui juba teha filmile uusi järgesid, siis iga järg lihtsalt peab eelmisest parem (loe: vaatemängulisem) olema. Teisiti ei ole mõeldav. Stoori (lugu) ise on muidugi märulifilmidele iseloomulikult lineaarne ja ilmsete üllatavate pööreteta ning inimlike emotsioonideta (kui surma narrivate auto ja muude trikkidega löömameeste adrenaliinitõusu ning nende suremist emotsionaalseks ei pea), kuid selle žanri puhul täiesti tavaline.

Millega siis viimases ehk FF7-es meid seekord üllatati? Autod lendasid! Nad lendasid rohkem ja kõrgemal kui kunagi varem. Milliseid hüppesooritusi autodega tehti, näete, kui filmi vaatate. Hüpped olid visuaalselt väga efektsed ning muljetavaldavad. Ka toodi sellesse filmi araabiamaa eksootikat Abu Dhabi näol, mida filmi jaoks asjakohastati bikiinides naistega… Mõned asjad ei muutu kunagi. Nii on ka Kiired ja vihased alati autode ja poolpaljaste naistega.

Kõigepealt algas film sellega, et kurikael ja endine eliitmilitaarrühma liige Deckard Shaw (Jason Statham) tahtis Dom’ile (Vin Diesel) oma venna tapmise eest kätte maksta. Samaaegselt palkas USA salaluure eesotsas Frank Petty’ga (Kurt Russel) Domi oma kiirete ja vihaste pundiga Shaw käes vangis olevat häkkerit Ramsey’t vabastama. Ramsey käes oli info kõigile olulisest jälitusprogrammist God’s Eye, mida kõik tahtsid endale saada. Võitluse Shaw’ga teeb Domile omakorda raskeks Jakande (Djimon Hounsou) ning tema jõuk, kes Shaw’ga liidus on. Ei saa ka märkimata jätta Dwayne Johnsoni (filmi Herakles nimikangelane), kes mängis luureagenti Luke Hobbs’i, kes viimaste filmide jooksul Domi liitlaseks oli saanud. Luke Hobbs aitas Domi võitluses Shaw-Jakande vastu märkimisväärselt (tema hiiglaslikud musklid ei olnud vähem tähelepanuväärsed :). Ebakonventsionaalse abielupaari Domi ja Leticia (Michelle Rodriguez) omavahelised stseenid olid väga lääged ning need oleksid võinud lausa välja lõigatud olla, kui neid juba paremini ei osatud teha… Aga õnneks oli neid vähe.

Siis muidugi oli see film omamoodi järelehüüd Paul Walker’ile (filmis Brian), kes õnnetult meie seast lahkus 2013. aasta lõpupoole. Stseenid, mis olid veel filmimata tehti ära Paul Walkeri vendade abiga. Ei tea, millised need olid. Suures plaanis otsevaates stseenid olid äratuntavalt Paul Walkeri endaga tehtud. Ilma Paulita pole tulevikus Kiired ja vihased (kui veel järge peaks tehtama) enam seesama…

Advertisements
This entry was posted in Film, filmivaataja muljeid, Hea Film, märul, Uncategorized and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s