Limitless – Neil Burger film

limitless

Limitless – Kõrvalnähud

DVD, USA 2011, SCI-FI/action/thriller, 105 min

Alan Glynn’i raamatu «The Dark Fields» põhjal.

Pärast viimase aja keskpäraseid (Selfless) ja lausa pettumustavaldavaid ulmefilme (Tomorrowland, Terminator: Genisys) tekkis tahtmine ühte tugevat SCI-FI filmi vaadata. Mälu ulmesahtlites sorides tuligi meelde Limitless. Muidugi see on ainult minu subjektiivne arvamus, nagu siin blogis ikka.

Režissöör Neil Burger on kindlasti oma ala meister. Ta on teinud selliseid tugevaid filme nagu näiteks The Illusionist ja The Divergent. Mehel on väga head oskused olulist stseenides välja tuua ning tema innovatiivsed võtted kaamera liikumisel ning eriefektide kasutamisel on samuti märkimisväärsed. Limitless jääb kohe silma sellega, et filmi on tehtud väga kaasaegsete visuaalsete võtetega (kalasilma efektiga ligi 360˚-ne vaatenurk, tegelase mitmekordistumine, mitmesugused võimendatud graafikaga eriefektid ja kiirendused jne), mis paljuski meenutavad Matrixi triloogiat.

Limitless filmi peateemaks on üliinimene. Kujutage endale ette inimest, kes kasutab oma aju potensiaali mitte 20 %, vaid 100 % ulatuses! Kõlab nagu sissejuhatus filmi Lucy, kas pole? Aju täispotensiaali rakendamine ongi mõlema filmi juhtmõte. Samas Limitless jääb kindlamini kahe jalaga Maa peale ega tõuse fantasmagoorilistesse ulmemaailma kõrgustesse, nagu seda teeb Lucy.

Edward Morra (Bradley Cooper) on inspiratsioonipuuduse taha pugev madala tahtejõuga ja veelgi madalama töövõimekusega kirjanik või õigemini kirjanikuks saada unistav ja baarides aega parajaks tegev logard, kes on mingil teadmata moel saanud endale ühest kirjastusest raamatu kirjutamise lepingu.

Juhuslikult kohatud vana tuttav annab Edwardile ühe tableti alternatiivset narkootikumi NZT, mis paneb ta aju sagarad liikuma senitundmata moel. Otsekohe on kõik meeled erksad ning mälu-, arvutus- ja otsustusprotsessid ülikiired ja geniaalsuse piirimail. Filmis antakse mõista, et selline narkootikumi mõju ajule esineb ainult intelligentsetel, kõrge potentsiaaliga inimestel. Väiksema IQ-ga inimesel aju potensiaali ekspansioon toimub väiksema maštaabiga.

Tänu aju turgutavale ainele saab Edwardi raamat valmis mõne päevaga ning see lööb ta kirjastaja pahviks! Saatuse tahtel (filmi stsenaristi juhitud tahtel mõistagi) saab Edward NZT-i varude täiendust ning tema elu muutub drastiliselt. Ta hakkab tegelema investeeringutega börsil, et vähese ajaga suurt raha kokku kühveldada. Samuti õpib ta lühikese ajaga ära mitu võõrkeelt, võitlustehnikad ja ka klaverimängu. Tema enesekindlus kasvab ning ta peab järjest suuremaid maailmavallutusplaane…

Millised takistused (teised NZT-d jahtivad konkurendid, NZT-i kõrvalmõjud jne) teda peadpööritava kiirusega eduteel saadavad, näete juba filmist. Head filmielamust!

Advertisements
This entry was posted in Film, filmivaataja muljeid, Hea Film, science-fiction, thriller, Uncategorized and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s