The Martian – Ridley Scott film

martian

The Martian ehk Marslane

Põhineb Andy Weir raamatul The Martian (2011 a)

2D, SCI-FI/seiklusfilm, USA 2015, 2h22min

 

Uudishimu uute maade avastamise ja senitundmata leiutuste järele tõukas inimest tagant juba siis, kui Homo sapiens sapiens oli veel oma arengustaadiumi alguses. Tänu sellele samale tõukejõule pidevalt oma mõjusfääri laiendada ning oma füüsilist jõudu erinevate tehismehhanismidega võimendada on inimene jõudnud selle tasemeni, mida me tunneme tänapäeval. Meie uudishimu kõige uue ja haardeulatusest kaugemal asuva järele on igivana ja igihaljas.

Kas on veel suuremat seiklust kui kaugele planeedile lendamine ja sealt elusalt tagasitulek? Ega naljalt vist ei ole. Filmis Marslane antakse kõigile filmivaatajatele see unikaalne võimalus ära käia fantaasiapiirangutemail – Marsil.

Film on nii tehtud, et seda on lihtne vaadata ka kõigil nendel, kes ulmet ei armasta kohe üldse. Sest filmi tegevustiku ajajärk on laiemas mõttes asetatud meie kaasaega, mida meile meenutavad viited nii NASAle kui meile teada maailmariikidele:USA osariigid ja Hiina Rahvavabariik jne, samuti muusika referendiks on disko… Kitsamalt on aga tegu ajajärguga, mil NASA on teatud raskuste kiuste juba võimeline punasele planeedile mehitatud kosmoselaeva saatma. Siis sel momendil tekibki konflikt reaalsusega, ehk siis tegu on arusaadavalt ulmefilmiga 🙂

NASA saadab plaanedile Mars missioonile Ares III kuueliikmelise meeskonna. Mark Watney (teda mängib Matt Damon) jäetakse üksi Marsile surnu pähe maha peale seda, kui ülejäänud meeskond kiiruga Marsi tormi eest põgeneb ja Maa poole kursi võtab. Mark jääb siiski ellu ning peab hakkama elu eest võitlema. Tema käsutuses olev meeskonna toiduvaru ei osutu piisavaks selleks, et vastu pidada järgmise missiooni tulekuni, mis on NASAl planeeritud alles 4-5 aasta pärast… Kuidas Mark toiduküsimuse lahendab ning kas ta ka eluga punaselt planeedilt tulema saab, jääb juba teie avastada. Film on üles ehitatud selliselt, et põnevaid hetki jagub filmi algusest lõpuni. Lisaks on veel ka huumorit, mis on SCI-FI filmi puhul üsna üllatav, kuid mis oli filmis omal kohal, sest näitas selgelt, et Mark Watney üksindusest ja meeleheitest tingituna depressiooni all ei kannatanud 🙂 See film on igati tore meelelahutus 🙂

Advertisements
This entry was posted in Film, filmivaataja muljeid, Hea Film, science-fiction and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s