Head filmid aastast 2015/Good films from 2015 – Update!

Britt Robertson and Scott Eastwood in "The Longest Ride"

Britt Robertson and Scott Eastwood in “The Longest Ride”

Benoît Poelvoorde filmis "Le tout nouveau testament" (Uus testament)

Benoît Poelvoorde filmis “Le tout nouveau testament” (Uus testament)

Aasta 2015 hakkab lõppema ning kui hakata tagasi vaatama ja meenutama, mis filmimaailmas juhtus, siis põnevat oli palju. Kahjuks on mul sellest aastast ikka veel vaatamata paljud filmid, mida ma vaadata tahtnud oleks. Nüüd jäävad nad järgmise aasta algusesse. Sellest pole midagi. Kui filmid osutuvad heaks, siis postitan nende kohta ka väikesed blogi sissekanded.

Taas oli filme, mida pikisilmi ootasin, kui nad aga vaadatud said, oli sees tühjus. Pettumistvalmistavaid filme oli küllaga, aga õnneks oli nendele vastukaaluks ka mõni hea film 🙂 Ja head filmid on need, millele mina kontsentreeruda tahan 🙂 Mõeldes, milliseid filme siis ka ära märkida võiks, olin ma nii mõnegi filmi puhul kahevahel, sest film oli pigem keskpärane kui midagi muud. Siis aga tuli midagi head filmist meelde ning nii ta mu listi sattuski 🙂 Järjekord on suvaline ja mingit klassifitseerimist mu listis ei ole.

Listis on ka filme aastast 2014, kuid mina nägin neid kinos alles aastal 2015…

Teadagi ei pane ma listi neid filme, millest ma aasta jooksul juba blogi sissekanded tegin. Täiendan, kui midagi veel meelde tuleb…

Je suis mort mais j’ai des amis – režissöörid Guillaume ja Stéphane Malandrin (Prantsusmaa/Belgia). Naljakas lugu 50-ndates eluaastates rokkaritest, kes Los Angelesse oma bändi tuurile lähevad, aga kohale ei jõua…

American sniper – režissöör Clint Eastwood (USA). Iraagis teenivast snaiperist, kes tänu oma külmale närvile ja täpsetele laskudele päästab paljud inimelud.

Wild – režissöör Jean-Marc Vallée (USA). Elu mõtte kaotanud Cheryl Strayed võtab täiesti üksi ette rohkem kui 1000 miili pikkuse matka –  Pacific Crest Trail.

Everest – režissöör Baltasar Kormakur (USA). Pean ütlema, et lugu meeldis eelkõige hingematvate mägiste vaadete pärast. Näitlejate töö oli ka hea, stsenaarium mitte nii väga.

Kingsman: The Secret Service – režissöör Matthew Vaughn (UK). Ülisalajane spiooniorganisatsioon võtab treenida andekaid ja paljulubavaid noori inimesi. Humoorikas film, mingil moel ka Bondi filmidest inspireeritud.

Starwars VII: The Force Awakens – režissöör J.J. Abrams (USA). Meelelahutuslik ulmeline film galaktikavaheliste maailmade omavahelistest võimuvõitlustest. Osad näitlejad olid minu maitse jaoks liialt noored, aga see on vist kogu-pere film…

No Escape – režissöör John Erick Dowdle (USA). Tempokas thriller sellest, kuidas üks ameerika perekond Kagu-Aasias peab elu eest võitlema, et neid riigivõimu vastu mässajad ära ei tapaks. Tõsiselt võetav thriller, kuigi üks peaosatäitjaid on Owen Wilson!

The Second Best Exotic Marigold Hotel – režissöör John Madden (USA). Minu meelest peaaegu samaväärselt hea kui esimene film – The Best Exotic Marigold Hotel. Pensioniealistest vanuritest, kes Indiasse kas teist noorust otsima või ainult ka eluõhtut mööda saatma lähevad. Humoorikas.

Woman in Gold – režissöör Simon Curtis (UK). Maria Altmann (suurepärane osatäitmine Helen Mirrenilt) läheb kohtusse Austria valitsuse vastu, sest see viimane ei taha talle tagastada temale õigusega kuuluvat Gustav Klimti maali.

Mustang – režissöör Deniz Gamze Ergüven (Belgia). Türgi külas elavast viiest õest, kes pannakse oma isamajas “koduaresti” ning seejärel hakatakse neid üksteisejärel mehele sokutama…

Much loved – režissöör Nabil Ayouch (Prantsusmaa). Üsna graafiline film prostituutidest Moroccos. Film täiskasvanutele, aga mitte ainult. Reaktsioon filmile sõltub tõesti vaatajast. Kui tahad teada, mis maailmas toimub, siis vaata kindlasti…

San Andreas – režissöör Brad Peyton (USA/Austraalia/Kanada). Üsna vaatemänguline ja hoogne katastroofifilm – kui sellised meeldivad, siis olge lahked. Ülisuur ja -tugev Dwayne Johnson on kohal, et California maavärinakaosest päästa.

The Age of Adaline – režissöör Lee Toland Krieger (USA/Kanada). Täitsa omapärane romantiline SCI-FI film, nagu neid palju ei eksisteeri. Mõelge ise, mis juhtuks, kui enam üldse päevagi ei vananeks?

Le tout nouveau testament – režissöör Jaco Van Dormael (Belgia/Prantsusmaa/Luxembourg). Selles komöödias väidetakse, et Jumal eksisteerib päriselt ning ta elab oma naise ja tütrega Brüsselis. Lõpp oli nii hea, et ma annan andeks mõned väikesed miinused.

Suite française – režissöör Saul Dibb (UK/Prantsusmaa/Kanada/Belgia). Aasta on 1940. Algab Saksamaa okupatsioon Prantsusmaal. Lucile Angellier armub saksa ohvitseri.  Tema oma abikaasa on aga sõjas Saksamaa vastu. Kõik on ülimalt keeruline ja traagiline.

Update!

The Longest Ride – režissöör George Tillman Jr (USA). Räägib paralleelselt kahest armastusloost, millest üks kulgeb olevikus ja teine sureva mehe mälestustes… See viimane on liigutav lugu. Filmis avaneb teil võimalus näha Clint Eastwoodi poja Scotti näitlemisoskusi.

 

 

 

 

Advertisements
This entry was posted in draama, Film, Hea Film, märul, Romantika, science-fiction, thriller, Uncategorized and tagged , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s