Gérard Jugnot filmides “Les choristes” ja “C’est beau la vie quand on y pense”

Gérard Jugnot on üks prantslaste armastatumaid näitlejaid. Viimase 44 aasta jooksul on ta mänginud rohkem kui 100 filmis, lisaks veel teleseriaalides ja teatrilavastustes. Gérard’i näitlejakarjääri vaadates, ei ole tema jaoks olnud ükski roll liiga väike või tähtsusetu. Tema tuntumad filmid on näiteks “Les Bronzés” ja “Le père Noël est une ordure”. Laiema tuntuse tõi talle aga pearoll filmis “Les choristes”. Lisaks näitlemisele on ta veel tegev stsenarist, produtsent ja režissöör.

Cest-beau-la-vie-quand-on-y-pense

“C’est beau la vie quand on y pense”

Komöödia, režissöör Gérard Jugnot, Prantsusmaa 2017,  prantsuse keeles, 1 h 35 min

Eile nägin ma kinos ei kedagi muud, kui Gérard Jugnot’d ennast! Ta tuli Prantsusmaalt Belgiasse esitlema oma uut filmi “C’est beau la vie quand on y pense” (tõlkes: elu on ilus, kui mõtlema hakata), milles on tal peaosa. Lisaks on ta veel filmi režissöör ja originaalloo autor, stsenaariumi kirjutas ta koos kolme teise inimesega. Filmis näeb muide ka vilksamisi ta poega Arthur Jugnot’d, kui see tuulehoost viiduna  jalgratta otsas mingi langevarjutaolise asjandusega õhku tõuseb. Seda, et tegemist ta pojaga, kuulsin ma Gérard Jugnot’ filmi esitluse ajal. Gérard Jugnot on hea huumorimeelega ning laval oma filmist rääkides tegi ta alatasa nalja. Mul oli tõsiselt hea meel teda näha ja kuulda. Nii südamest naerda pole ma ammu saanud.  Filmist lühidalt: isa läheb vaatama noormeest, kellele siirdati kadunud poja süda. Südamlik elujaatav film, täis naljakaid seiku ja kalambuure. Filmi meeleolustikku kujundasid visuaalsest küljest meeldivalt Bretagne’i vanaaegsete kivimajadega külad ning muusikalisest küljest kerged rõõmsameelsed ja rütmikad lood.

les-choristes

“Les choristes” ehk Kooripoisid

DVD, Draama, režissöör Christophe Barratier, Prantsusmaa 2004, prantsuskeelne, 1h37m

Les choristes ehk tõlkes Kooripoisid on üks mu lemmikfilme. Film meeldis mulle sedavõrd, et ostsin endale koju ka DVD. Ma pole seda juba ammu-ammu vaadanud, ent meenus sellepärast, et nägin Gérard Jugnot’d 🙂

Film sai omal ajal palju kiitvat tagasisidet ja auhinnati paljude auhindadega. Prantusmaal käis seda kinodes vaatamas lausa 8 miljonit vaatajat ning kui filmi tele-esilinastus oli, kogus ta telerite ette lausa 11,5 miljonit vaatajat.

Story: Clément Mathieu (suurepärane esitus Gérard Jugnot’lt!), muusikaõpetaja, hakkab poiste internaatkoolis, mida kutsuti « Fond de l’étang » (tõlkes: tiigi põhi), koorilaulu õpetama. Koolidirektori Rachin juhitud repressiivsete õppemeetoditega kooli tuleb tänu õpetaja Mathieule inimlikkust ja mõistmist. Filmi lugu on ilus ja südamlik ning Bruno Coulais kirjutatud koorilaulud lähevad hinge.

Bon film!  ehk head filmi! 🙂

Gérard Jugnot et moi le 4/4/17 à Bruxelles :)

Gérard Jugnot et moi le 4/4/17 à Bruxelles 🙂

Advertisements
This entry was posted in Hea Film, Uncategorized and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s